Page 135 of 324 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LastLast
Results 2,011 to 2,025 of 4860
    ɥsnɹqʞɔıs Sickbrush's Avatar
    ps: poate ma transform in lupul cel mare si rau insa castelele cu poarta cu lant si BOLTI le-as fi taiat cu un X mare si rosu. sa nu mai spun de stegulete si ferestre
    oameni buni, este nisip nu ciment.

shine.

VA member
    si ultimele
    Attached Images Attached Images    

Banned
    Quote Originally Posted by RevoLverz View Post
    C0NY, daca esti la vreo 30 sub linie , ai sanse sa intri. anul trecut s-au retras in jur de 30
    ms pentru incurajari....sunt un pic mai multi decat 30 in fata mea...(doar vreo 80 :haha:...)...incerc si eu la urbanism.....dau la anul din nou etc...cunoasteti ritualul celor respinsi:P....o sa postez maine si mazgaleala mea,asteptand sfaturile voastre si incercand sa le valorific!!!

VA member
    cea mai mare mafie anu asta.

niciunu nici o treaba cu compozitia fatadelor... urate toate.. si alea de 9.. aia e casa ma baieti ?

si la nitulescu sa inteleg ca semnu a fost turnu ala cu rosu/portocaliu.. mda :)

dezamagitor.. Mincu = praf.

VA member RevoLverz's Avatar
    Quote Originally Posted by hsr View Post
    cea mai mare mafie anu asta.

niciunu nici o treaba cu compozitia fatadelor... urate toate.. si alea de 9.. aia e casa ma baieti ?

si la nitulescu sa inteleg ca semnu a fost turnu ala cu rosu/portocaliu.. mda :)

dezamagitor.. Mincu = praf.
    de ce , ti se pare cumva ca arata rau lucrarile alea de 9 cu "turnul oranj"? mie nu.
    Mai curioase sunt cateva lucrari de 7. care defapt sunt de 5 :)
    There`s no one that can match me! My style is impetuous! My defense is impregnable! And I`m just ferocious! I want ya` heart , I wanna eat yar children!

VA member andreiMsHase's Avatar
    salutare tuturor ..am dat examen anu' acesta si as vrea sa stiu daca mai aveti si alte pozne inafara de cele postate deja pe forum ,.,,si daca ati putea sa le puneti pe form ,,,multumesc anticipat

VA member
    de ce , ti se pare cumva ca arata rau lucrarile alea de 9 cu "turnul oranj"? mie nu.
    Mai curioase sunt cateva lucrari de 7. care defapt sunt de 5 :)
    nu am vazut nici unu care sa aibe habar de compozitia fatadelor. mai ales la alea de 9. au grafica, limbaj arhitectural, pa! si turnul oranj a fost semnul lui nitulescu banuiesc.. arata bine dar am vazut cred ca 10 asa.. sau alea cu zidu ala in C.. a fost pe fatza furt anu asta.

nu am vazut nici unu care sa aibe habar de compozitia fatadelor. mai ales la alea de 9. au grafica, limbaj arhitectural, pa! si turnul oranj a fost semnul lui nitulescu banuiesc.. arata bine dar am vazut cred ca 10 asa.. sau alea cu zidu ala in C.. a fost pe fatza furt anu asta.
    nu cred ca a fost ceva aranjat ...sincer au fost lucrari bune. nu cred ca la un exmane de genu asta trebuie sa gandesti lucrarea atat de amanuntit . adica ce rost mai are sa faci facultatea asta cand tu ceri perfectiunea unei lucrari. in acest caz elevului respectiv i s-ar cuveni o diploma de absolvire direct ..nu cred ca ai [us accentu pe ce trebuie in legatura cu lucrarile de nota 9 .... celelalte sunt de acord cu tine .au fost foarte multe lucrari subapreciate ..si multe lucrari proaste cu note marite exagerat.

eu cred ca ei au dat acele note(cele de 9) doar pentru simplul motiv ca trebuia sa existe diferente intre lucrarile foare bune si cele medii chiar mediocre ... nu zic ca acele lucarri chiar meritau 9 ..dar sunt oricum diferite de majoritatea atat ca stil cat sic a rezolvare . chiar daca nu au gandit ei asa mult acea plansa arata totusi altfel ...si pare ca ar fii ceea ce trebuia facut ...asta este motivul pentru care sunt notele astea.
    Last edited by andreiMsHase; 09-09-2008 at 12:03 AM.

VA member
    Quote Originally Posted by andreiMsHase View Post
    nu cred ca a fost ceva aranjat ...sincer au fost lucrari bune. nu cred ca la un exmane de genu asta trebuie sa gandesti lucrarea atat de amanuntit . adica ce rost mai are sa faci facultatea asta cand tu ceri perfectiunea unei lucrari. in acest caz elevului respectiv i s-ar cuveni o diploma de absolvire direct ..nu cred ca ai [us accentu pe ce trebuie in legatura cu lucrarile de nota 9 .... celelalte sunt de acord cu tine .au fost foarte multe lucrari subapreciate ..si multe lucrari proaste cu note marite exagerat.
    iti pun 2 poze... comenteaza'le tu. daca asta nu e furt, ma apuc de facut gogosi.

Banned
    compozitia fatadelor...?! in 2 ani de meditatii de-abia am invatat niste gd asa de baza sa zicem....perspectiva sumara.(mai mult copiam poze...intuitiv...)....compozitii (...putin...prea putin),niste anturaje.....cat despre fatade am fost indrumati doar sa studiem casele marilor arhitecti, si sa ne inspiram de bunul gust(sau nu)......poate am lipsit eu cand s-au predat fatadele....poate am lipsit toti atunci! nu era corect sa aiba pretentii la fatade....decat asa de bun-simt poate!
    Da...furtul....si asta e o "arta"

ai dreptate ..e diferenta de la cer la pamant intre cele doua lucrari si tocmai aici spuneam si eu ca s-a facut nedreptatea la acest examen ...nu au stiut sa aprecieze corect lucrarile astea medii calitativ ...

acum nu poti sa imi spui ca a doua lucrare era e nota 9 ...era mai buna fata de aia de 6 dar nu cu mult avand in vedere ca aici a contat plansa in sine si abia apoi subiectele in parte

VA member
    Quote Originally Posted by C0NY View Post
    compozitia fatadelor...?! in 2 ani de meditatii de-abia am invatat niste gd asa de baza sa zicem....perspectiva sumara.(mai mult copiam poze...intuitiv...)....compozitii (...putin...prea putin),niste anturaje.....cat despre fatade am fost indrumati doar sa studiem casele marilor arhitecti, si sa ne inspiram de bunul gust(sau nu)......poate am lipsit eu cand s-au predat fatadele....poate am lipsit toti atunci! nu era corect sa aiba pretentii la fatade....decat asa de bun-simt poate!
    Da...furtul....si asta e o "arta"
    cum poti sa zici ca nu e corect sa aibe pretentii la fatade? asta conteaza.. e arhitectura!!!! nu peisagistica sau alte chestii... vrei arhitectura? tre sa ai habar de arhitectura. de limbaj arhitectural.. care putini au avut, toti au facut acvarii si cazarme.. gemuri ca la scoala 204. geamuri care nu au nici un dialog intre ele si alte prostii.. dar au intrat. examenu asta nu reflecta adevarata valoare a concurentilor. note la caterinca.

VA member RevoLverz's Avatar
    hsr , care e lucrarea ta ?
    There`s no one that can match me! My style is impetuous! My defense is impregnable! And I`m just ferocious! I want ya` heart , I wanna eat yar children!

VA member
    hsr , care e lucrarea ta ?
    din cele 2? aia de 4.40... nu zic ca sunt eu mare desenator, dar totusi.. 4.40 ?

Banned
    cum poti sa zici ca nu e corect sa aibe pretentii la fatade? asta conteaza.. e arhitectura!!!! nu peisagistica sau alte chestii... vrei arhitectura? tre sa ai habar de arhitectura. de limbaj arhitectural.. care putini au avut, toti au facut acvarii si cazarme.. gemuri ca la scoala 204. geamuri care nu au nici un dialog intre ele si alte prostii.. dar au intrat. examenu asta nu reflecta adevarata valoare a concurentilor. note la caterinca.
    ziceam asa pentru ca mi se pare normal sa testeze aptitudini, talent, vedere in spatiu, cultura generala, originalitate,expresivitate etc.....urmand ca adevaratul limbaj arhitectural sa-l inveti in facultate!!!.... e un examen imposibil pentru un copil care nu si-a permis meditatiile sau nu are cine sa se ocupe de pregatirea lui(prieteni in facultate, parinti arhitecti) :(...de unde sa stie sa faca fatade ok, gd, perspectiva (teoretic din carti.....practic ghinonu respectivului:suicide:...)

Page 135 of 324 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145185235 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks